17. MEĐUNARODNI FESTIVAL POEZIJE ZA DJECU I MLADE-REZULTATI KONKURSA


REZULTATI KONKURSA 17. MEĐUNARODNOG FESTIVALA POEZIJE ZA DJECU I MLADE
„TRAGOM PJESME DESANKE MAKSIMOVIĆ“

Na ovogodišnji konkurs festivala pristiglo je 516 pjesama.
Poslali su ih učenici osnovnih i srednjih škola, mladi studenti i učitelji i poneki roditelj iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srbije i Makedonije.
    U toj radosnoj pošiljci učestovali su 172 učenika  u nadi da će baš njihove pjesme biti nagrađene. Pjesme je ocjenjivala književnica Dara Sekulić. Na njen prijedlog, Savjet festivala je donio odluku da se ove godine dodijeli 60 nagrada, po dvadeset za prvo, drugo i treće mjesto obuhvatajući sve festivalske kategorije.
Među prvonagrađenima je i Najbolji mladi pjesnik Teodora Košarac, student "Filozofskog fakulteta“, Univerziteta u  Istočnom Sarajevu iz Bratunca.

PRVA NAGRADA:
1. Aleksandra Perić, 1. razred  OŠ „Draža Marković Rođa“Smoljinac, Srbija
2. Anđela Perić, 3. razred OŠ „Draža Marković Rođa“Smoljinac, Srbija
3. Strahinja Mišković 4. razred OŠ  “Stanislav Sremčević”, Kragujevac, Srbija
4. Jovica Pešić, 5. razred OŠ " Desanka Maksimović", Kosovska Kamenica, Srbija
5. Dunja Ćelić, 5. razred, OŠ "Mladen Stojanović" Laktaši, Republika Srpska
6. Kristina Mićić, 6. razred OŠ „Draža Marković Rođa“
 Smoljinac, Srbija
7.Teodora Ilić, 7. razred  OŠ „Sveti Sava", Vladičin Han,  Srbija
8. Krsto Bojanić, 7. razred OŠ "Savo Kazić" Barutana, Podgorica, CG
9. Maja Zekanović, 7. razred OŠ „Petar Kočić" Prijedor, RS
10. Serđana  Redžepi, 8.razred , OŠ " Desanka Maksimović", Kosovska Kamenica, Srbija
11. Čedomir Škobo, 9. razred OŠ " Sveti Savo", Istočno Novo Sarajevo
12. Luka Barović, 1. razred, " Matematička gimnazija" , Beograd, Srvbija
13.Rade Šupić, 4. razred, "Ginazija Lazarevac", Lazarevac, Srvbija
14. Julija Janjić,  JU "Gimnazija", Banja Luka 
15. Pavle Jakšić, 3. razred, "Umjetnička škola", Niš, Srbija
16.Teodora Sarić, JU GIMNAZIJA „JOVAN DUČIĆ“  ,TREBINJE, RS
17. Lav Lukić, 1. razred, "Prva Beogradska gimnazija", Beograd, Srbija
18. Vojislav Durmanović, Gimnazija "Filip Višnjić
19. Mina Tomašević, 7. razred JU OŠ "Sutjeska", Podgorica, CG
20. Teodora Košarac, student "Filozofski fakultet I.S.", iz Bratunca

DRUGA  NAGRADA
1. KRISTIJAN ČELIK, 2. RAZRED, oš "VUK KARADŽIĆ" RIPANJ, BEORAD, Srbija
2. Nađa Petrović, 2. RAZRED, OŠ "VUK KARADŽIĆ" RIPANJ, BEORAD, Srbija
3. Ivana Pecić, 2. RAZRED, OŠ "VUK KARADŽIĆ" RIPANJ, BEORAD, Srbija
4.Teodora Petrović, 7. razred, OŠ "Sveti Sava", Bijeljina, RS RS 
5. Danijel Vidaček, 3. razred JU Gimnazija "Sveti Sava", Prijedor, RS
6. Kristina Marin, 9. razred, OŠ "Petar Kočić", Prijedor, RS   
7. Neda Vasić, 2. razred, Gimnazija Prnjavor, RS
8. Jovana Novaković, JU Gimnazija, Banja Luka, RS
9. Duška Kisa, 4. razred, Gimnazija, "Jovan Dučić, Trebinje, RS
10. Marina Stojančević, 8. razred, OŠ "Sveti Sava", Rogatica, RS
11. Romana Roganović, 1. razred, JU Gimnazija "Jovan Dučić", Trebinje, RS 
12. Milica  Mrkonjić, JU Gimnazija "Filip Višnjić", Bijeljina, RS
13. LJuban Čičkovič,  JU Gimnazija "Jovan Dučić", Trebinje, RS,
14. Katarina Kanazir, OŠ " Rade Končar", Zemun, Srbija
15. Ahmet Halilović, 7. razred, OŠ "Živinice", FBiH
16. Elek Milica, 2.  razred, OŠ "Vuk Karadžić Ripanj", Beograd, Srbija,
17. Vasilije Vitić, 7.  razred, OŠ "Pavle Savić", Beograd, Srbija 
18. Milica Garović, 9.  razred, OŠ " Miroslav Đurović", Bašća, Rožaje, Srbija 
19. Kristijan Knežević, 9. razred, OŠ "Petar Kočić", Prijedor, RS
20. Sara Vićentijević, 8. razred, OŠ "Vasa Čarapić", Beli Potok, Beograd, Srbija


TREĆA  NAGRADA
1. David Laketa, 4. razred, OŠ "Vuk Karadžić", Banja Luka, RS 
2. Pavle Delibašić, 6. razred, OŠ "Olga Galović" Nikšić, CG
3. Katarina Cicanović, Gimnazija "Filip Višnjić" Bijeljina, RS 
4. Lazar Šarenac, 5. razred, OŠ "Sveti Sava", Rogatica, RS,
5. Marija Pejčinović, 3. razred, OŠ "Petar Kočić", Prijedor, RS
6. Maja Dubravac, "Građevinska škola", Banja Luka, RS,
7. Ivana Mišin, JU Gimnazija Banja Luka, RS
8. Marija Buzančić, 6. razred, OŠ "Sveti Sava" Istočno N. Sarajevo, RS
9. Srđan Tomić, 4. razred Gimnazije, SŠC "Vuk Karadžić", Lopare, RS
10. Jovana Glidžić, 3. razred OŠ "Stefan Nemanja", Niš, Srbija
11. David Mašić, 7. razred, OŠ "Sveti Sava", Istočno N.Sarajevo, RS
12. Nikolina Mićanović, 2 razred JU Gimnazija Banja Luka, RS             
13. Lina Kalač,  9. razred, OS "Bratsvo Jedinstvo", Skarepeča, Rožaje, CG 
14. Vanja Šiljegović, 7. razred, OŠ "Sveti Sava", Istočno N.Sarajevo,
15. AnđelaTomić, 6. razred OŠ "Sveti Sava", Istočno N.Sarajevo,
16. Haris Halilović, 7. razred,  OŠ "Živinice", Živinice, FBiH
17. Mehmed Duraković, 6. razred,  OŠ "Živinice", Živinice,
18. Katarina Vukotić, 9. razred, OŠ "Braće Ribar" Nikšić, CG
19. Sofija Babić, 5. razred, OŠ "Vasa Čarapić", Beli potok, Srbija
20. Tara Teodorović, 6, razred,  OŠ "Vasa Čarapić", Beli potok, Srbija

SPECIJALNA DIPLOMA FESTIVALA
Branka Zekanović
Dvorovi, Bijeljina
 
SPECIJALNA DIPLOMA FESTIVALA
Evita Bojkovac
8. razred OŠ "19.april", Derventa
 
SPECIJALNA DIPLOMA FESTIVALA
Anja Ivetić
9. razred OŠ "Petar Petrović Njegoš"
Istočno Sarajevo



17. Međunarodni festival poezije za djecu i mlade će se održati od 12-14. decembra, 2018. godine u Istočnom Sarajevu, pod motom „Tražim pomilovanje“.  Posvjećen je našoj velikoj pjesnikinji Desanki Maksimović. Moto ovogodišnjeg festivala inspirisan je ciklusom pjesama  „Tražim pomilovanje, lirska diskusija sa Dušanovim zakonikom“ (1964). Tražim pomilovanje bila je i tema ovogodišnjeg konkursa za mlade pjesnike od 18 do 30 godina.  

Share this post
FaceBook  Twitter