NAGRAĐENI 16. FESTIVALA POEZIJE ZA DJECU I MLADE

 

 

 

SLOBODNIJI ODNOS PREMA ZADATOJ TEMI
„Ovododišnji festival  poezije za djecu i malade donosi značajne novine. Pored učenika iz Istočnog Sarajeva i Republike Srpske, na konkursu festivala  učustvovali su i osnovci iz Makedonije.
Daleko više nego ranije stigli su radovi učenika iz Podgorice, Nikšića, Bijele i drugih mjesta i gradova Crne Gore.
Iz Srbije su kao i ranijih godina najbolji radovi učenika nižih razreda iz Niša, Prokuplja , Kuršumlije i mjesta koja se graniče sa Kosovom.
Na ovogodišnjem konkursu  festivala, kao i prethodnih godina učestvovali  su i nagrađivani učenici osnovnih i srednjih škola  iz Federacije BiH.
Ove godine prvi put se pojavljuju radovi osnovaca iz Sarajeva i Blažuja.
Iz Srebrenika i Banovića  sve pohvale i nagrade  su ponijeli srednjoškolci.
Značajno je i to da je bolji i slobodniji odnos prema zadatoj okvirnoj temi, sačuvana je i ljubav prema velikanu Zmaju, čije djelo poznaju i današnja djeca.
Najboljim učenicima, odnosno njihovim  pjesmama dodijeljeno je ukupno 13 nagrada i 12 pohvala.“


NAGRAĐENI RADOVI KONKURSA 16. Međunarodnog festivala poezije za djecu i mlade „Jovan Jovanović-Zmaj-Ala je lep ovaj svet“


ZAHVALNICE ŠKOLAMA I MENTORIMA:
OŠ''DrinkaPavlović''Kuršumlija, Srbija i mentoru TankosaviMilanović;  „OŠ Branko Miljković“, Niš, Srbija i mentoru  Ani Mladenović;OŠ „Vuk Karadžić“Podgorica, Crna Gora i mentoru Nataliji Lakić;OŠ „Musa Ćazim Ćatić“ Sarajevo, Federacija BiH,  mentoru i učenicima;  i OŠ „Orjenski batoljon“ Bijela, Crna Gora i mentoru Vinki Šarenac.

POSEBNA ZAHVALNICA: OOU, " Sveti Kiril i Metodije" Veles, Makedonija i mentorima: Mirjani Panovskoj, Maji Jovanovskoj i Snežani Boševskoj
POHVALA UČENICIMA:Aleksa Spasić,VI/3 i  Anastasija Sladoje, IV/3 razred, OŠ „Sveti Sava“; Tošić Andrea,VIII/3 i Maja Golijani, IX/2, OŠ“ PP NJegoš“, Istočno Sarajevo, Republika Srpska

Za najbolje pjesme u prvoj kategoriji od prvog do četvrtog razreda osnovne škole:
   

Prvu nagradu dijele:
Marija Stevanović, III razred „OŠ Milić Rakić Mirko“, Prokuplje, izdvojeno odjeljenje Donje Kordince, Srbija

I
Jović Danilo III/c, OŠ “Sveti Sava“ , Subotica, Srbija


   
Drugu nagradu dobio je:  Andrija Ristić, IV razred „OŠ Milić Rakić Mirko“, Prokuplje, izdvojeno odjeljenje Donje Kordince, Srbija

Treću nagradu dobila je:Iva Živković,I/3 razred OŠ „Branko Miljković“, Niš, Srbija


U  drugoj kategoriji, učenici od petog do devetog razdreda, nagrađeni su:

Prvu nagradu dijele:
  Nataša Popivoda, VIII razred OŠ "Orjenski bataljon", Bijela, Crna Gora
i
Milica  Miždalo  VIII /2, OŠ ''Vasa  Čarapić'', Beli Potok,Srbija

Druga nagrada : Teodora Stojanovsia, OŠ "Vasa Pelagić", Beograd, Srbija

Treća nagrada : Benjamin Šačić, Katolički školski centar OŠ,Sarajevo, Federacija BiH

Izuzetne nagrade učenicima:  Marko Košarac, V/2  i Anja Golijanin, VI/3, OŠ "Sveti Sava", Istočno Novo Sarajevo i Evita Bojkovac, OŠ "19. APRIL", Derventa, Republika Srpska

U kategoriji Srednja škola:

PRVA nagrada: Šejla Alajbegović, 2 razred, Mješovita srednja škola  "Srebrenik", Srebrenik, Federacija BiH za pjesmu "Lakše je sve drugo"

Druga  nagrada:   Mirza Glibanović, 2 razred, JU MSŠ "Banovići", Banović,  Federacija BiH, za pjesmu "Uspavana ljubav"

Treća nagrada: Nejra Mujić, 2 razred, JU MŠS "Banovići", Banović, Federacija BiH, za pjesmu "Jorgovan"


POHVALE  UČENICIMA KOJI SU BILI U IZBORU ZA NAGRADE:

Radivoj Šijak, 5/3. OŠ "Laza Kostić", Kovilj, Novi Sad, Srbija

Aleksa Babić, 8 razred, OŠ "Veselin Masleša", Foča,
             Republika  Srpska

Mia Savić, 6 razred, OŠ "Drinka Pavlović" Kuršumlija, Srbija

Teodora Ilić, 6/1, OŠ "Sveti Sava", Vladičin Han, Srbija

 Žana Radulović, 9/2, OŠ "Dušan Bosović" Župa Nikšićka, Crna Gora

 Katarina Jovanović, 4 razred, OŠ "Emilija Ostojić", Požega, Srbija

 Aleksa Mistridželović 5/3, OŠ "Vuk Karadžić", Kladovo, Srbija

 Dunja Krnetić, 3 razred, OŠ"Tatomir Anđelić", Mrčajevci, istureno 
             odjeljenje Mijsinje, Srbija

 Danilo Milenković, 2 razred, OŠ"Drinka Pavlović"Kuršumlija, 
              Srbija
 Adilović Džan, 2/2, OŠ"Musa Ćazim Ćatić", Sarajevo, Federacija
               BiH
 Fišić Farah, 2/2, OŠ"Musa Ćazim Ćatić", Sarajevo, Federacija BiH

 Nasrin Karamustafić, 2/2 OŠ"Musa Ćazim Ćatić", Sarajevo, 
                Federacija BiH

NAJBOLJI MLADI PJESNICI od 18-30 godina, 
PLAKETA "RADOSLAVNICA"

PRVA NAGRADA:
Boris Đorem, student, Istočno Sarajevo, Republika Srpska

DRUGA NAGRADA:
Marko Radojičić, student prve godine Medicinskog fakulteta, Niš, 
              Srbija

Istočno Sarajevo, 13.12.2017.

Dara Sekulić, predsjednica žirija

 

 

 

Share this post
FaceBook  Twitter